تبلیغات
NINJA - احترامات و ورود به دوجو و مراسم اول و پایان تمرین

احترامات و ورود به دوجو و مراسم اول و پایان تمرین

دوشنبه 6 مهر 1394 09:48 ق.ظ

نویسنده : محمّد مهدی حسیبی نژاد
ارسال شده در: آموزش های دوجو ،
سلام
ما در نینجوتسو قوانینی داریم که باید حتما رعایت شود یکی از این قوانین ورود به دوجو تمرینی می باشد که باید قبل از ورود و خروج از دوجو به بیرون یا به داخل یا به رختکن حتما رعایت شود.در ادامه به این بحث می پردازیم.
1-قبل از ورود به کلاس احترام گذاشته و در حالت ایستاده کمی خم شده و آنیگاشیماس می گوییم و وارد دوجو می شویم.
2-در هنگام خروج از دوجو یا به رختکن رفتن هم همینطور
3-در هنگام ورود به دوجو از رختکن اگر ارشد یا سنسی حضور داشت باید به صورت دو زانو نشسته(سیزا نو کامائه) و  منتظر اجازه ارشد یا سنسی باشیم اگر نظر سنسی یا ارشد روی ما نبود باید دست چپ را بالا نگه داشته و با کف دست راست دو ضربه به زمین زد تا به ما اجازه ورود داده شود. اگر باز هم اجازه داده نشد روی خود را در همان حالت نشسته (سیزانو کامائه) به پشت کلاس بر میگردانیم یعنی پشت به کلاس در حالت دو زانو(سیزانو کامائه) می نشینیم تا به ما اجازه ورود داده شود حتی اگر تا پایان کلاس منتظر ماندیم هم نباید از جای خود تکان بخوریم.
4-اگر در هنگام ورود به دوجو از رختکن ارشد یا سنسی در دوجو حضور نداشته باشند(یعنی یا بیرون یا در رختکن باشند) مثل احترامی موقع ورود از بیرون به داخل دوجو را داریم یعنی در حالت ایستاده خم شدن و آنیگاشیماس را گفتن احترام گذاشته و وارد دو جو می شویم.در این حالت موقعی که سنسی وارد دوجو شد به او احترام می گذاریم. ( به حالت ایستاده رو به سنسی خم شده و آنیگاشیماس می گوییم.)دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: چهارشنبه 8 مهر 1394 05:12 ب.ظ